Dikkat, bu bir radyo değildir! 

Açık Radyo'dan
-
Aa
+
a
a
a

Dinleyicimiz Terzi Tahir (Tahir Devrim)'in Açık Radyo'ya hediyesi bizlere Aslan Manav'ı ve mektubunu hatırlattı. İkisini de sizlerle paylaşıyoruz. 

Terzi Tahir'in hediyesi dokuma radyo

Bu radyo, başka bir radyo. Bu radyoyu Terzi Tahir, yani Tahir Devrim, Avcılar'daki ufak, ziyaretçisi, şöyle bir uğrayanı bol, içi sohbet ve her daim Açık Radyo sesleri dolu atölyesinde Dünya Radyo Gününde, Hikayenin Her Hali programı için yaptı. Eğitimini aldığı sanat tarihi, hayat patikasında hiç peşini bırakmayan Tahir, uzun senelerdir Avcılar’daki tekstil atölyelerinin atık kumaşlarını toplayarak, ağaçlı, yosunlu çantalar, fenerli, kedili cüzdanlar, gökdelenli, sarmaşıklı halılar, o gün hayatına ne ilham vermişse onu işlediği kumaş tablolar, kızlarının çok sevdiği Harry Potter işlemeleri, arkadaşlarının rica ettiği imge ve şiarlarla atık kumaşları dans ettirdiği işler yapıyor. Avcılar'dan Tophane'ye tüm dalgaları toplaya toplaya geldi bu radyo. Ve, evet, dikkat bu bir radyo değildir! 

Aslı Odman


Açık Kitap'tan "Aslan Manav" maddesi

Merhaba! 

Bizlere güzel müzikler dinletip yaşamsal gereksinimlerimizi dile getirdiğiniz için teşekkür ederim. Benim
işim meyve sebze satmak, yani manavcıyım ve sizleri toplumun sadece entelektüel çevreleri değil manavcılar bile zevkle dinliyor. Olanağım olsaydı bir katkı da ben sunardım ama bugün radyonun sesini biraz yükseltmek istiyorum. Kendinize iyi bakın, sizleri seviyorum.
Maltepe’den Aslan Manav 

Aslan Manav 

Dinleyici Mektubu, 26 Şubat 2005.