Atlas Sarrafoğlu

-
Aa
+
a
a
a
Arshak Makichyan FFF Ukrayna eyleminde konuşuyor
21 Haziran 2022
Politik mesajları ve grevleri sebebiyle Rusya'dan Almanya'ya gitmek zorunda kalan ve üzerine vatandaşlıktan çıkarılmak istenen Arshak Makichyan ile iklim krizi, adalet, savaş ve duygular üzerine konuştuk.
Kâr değil insanlar afişi
25 Mart 2022

25 Mart Küresel İklim Grevi'nin temasının neden "Kâr Değil İnsanlar" olduğuna güncel haberler üzerinden bakıyoruz. 

24 Eylül 2021

Programcımız genç iklim aktivisti Atlas Sarrafoğlu bu hafta İklim Kuşağı Konuşuyor'da 24 Eylül İklim Grevi üzerine bir program gerçekleştirdi ve greve destek veren iklim aktivistlerinin seslerine yer verdi. 

 

 

20 Mayıs 2021

Sahibine Şarkılar programının 19 Mayıs tarihli nüshasında Banu Kanıbelli, programı genç iklim aktivisti Atlas Sarrafoğlu’na devretti.

24 Aralık 2020

Theresa Rose Sebastian, 16 yaşında bir adalet aktivisti. Hindistan Kerala’da birçok evi ve iş yerlerini sular altında bırakan ve 400'den fazla kişinin hayatını alan korkunç sel felaketini yaşadıktan sonra 2018 yılında aktivist olmaya karar verdi.

09 Aralık 2020

"Rusya henüz diğer ülkeler gibi aktivizm kültürüne sahip değil ve medyanın bu konuda sessiz kaldığı veya yalan söylediği bir ülkede iklim aktivisti olmak zor."

24 Kasım 2020

Samia Makki 18 yaşında bir iklim aktivisti. 18 haftadır Suudi Arabistan'da iklim için okul grevi yapıyor. Makki 'İklim değişikliğiyle mücadele için gereken çözümler mevcutken neden hareketsiz duruyoruz o zaman?' diye soruyor.

18 Kasım 2020

“İnsanlar hâlâ önyargılı, bölgemize saygı duymuyor ve işgal ediyorlar, kültürlerimize saygı duymuyorlar, sanki inançları veya tanrıları bizimkilerden daha önemliymiş gibi ideolojilerini empoze etmek istiyorlar.”

12 Kasım 2020

'Brezilya, aktivistlerin en çok öldürüldüğü ülkeler sıralamasında dördüncü sırada yer alıyor ve çevre aktivistleri bunların yüzde 40'ını oluşturuyor. Sadece bu bilgi bile, aktivistlerin burada yüzleşmeleri gereken düşmanlığın bir örneği.'

03 Kasım 2020

"Çocukluk hatıralarımın çoğu, dışarıdaki şiddetli fırtına nedeniyle elektriğimiz olmadığı için akşam yemeğini mumla yediğimiz."

08 Eylül 2020

Fridays for Future hareketinin koordinatörlerinden İsveçli iklim aktivisti, 2030 yılında kimsenin artık iklim aktivisti olmak zorunda olmadığı bir dünyada yaşamayı umuyor.

01 Eylül 2020

Howey Ou 17 yaşında Çin'de tek başına iklim grevlerine başladı. Bu süreçte başta ailesi onu vazgeçirmeye çalıştı. Sonra polisler. Şimdi ise üniversiteler grevlere son verene kadar onu almayacaklarını söylüyor.

25 Ağustos 2020

Elijah McKenzie-Jackson, Londra yaşayan ve Fridays For Future, UKSCN ve Extinction Rebellion hareketlerinde yer alan 16 yaşında bir iklim aktivisti.

05 Ağustos 2020

'İklim kriziyle sadece gençler olarak mücadele edemeyiz. Bunu acil olarak ele almak için herkese ve her ülkeye ihtiyacımız var.'

05 Mart 2020

Çocuk Yokoluş İsyanı kurucusu ve aktivisti, 11 yaşındaki Elsie Luna, sadece net sıfır emisyonlu değil, ırkçılık, yetişkinlik, yaşçılık, cinsiyetçilik, engellilik ve sınıfçılıktan uzak bir dünya hayal ediyor.

28 Şubat 2020

Birleşik Krallık'ta iklim grevine çıkan ilk öğrenci olan Finlay Pringle, en çok köpekbalığı kampanyaları ve okyanusa olan sevgisi ile tanınıyor.

26 Şubat 2020

“Yaşamı, kârın önüne koymalıyız. Bunun için adil ekolojik bir geçiş gerekli. İklim adaleti, sosyal adalettir. Bunu kabul etmezsek zaten başarısız oluruz.”

06 Şubat 2020

İklim aktivisti Atlas Sarrafoğlu’nun dünyanın dört bir yanından iklim aktivistleriyle buluştuğu serinin ilk konuğu, Hindistan’da altı yaşındayken Çocuk Hareketi'ni kuran Licypriya Kangujam.

11 Haziran 2019

İklim grevcisi Atlas Sarrafoğlu son izlediği sinema filmi ile küresel iklim krizi bağlantısını anlatıyor...