İklim Kuşağı Konuşuyor

-
Aa
+
a
a
a

Genç iklim aktivisti Atlas Sarrafoğlu, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından aktivistlerle İklim Kuşağı’nın seslerini yayına taşıyor.

 
Her cuma 14.00'da
 
Atlas Sarrafoğlu
 
59. Yayın Dönemi: 29 Nisan 2024 - 27 Ekim 2024
""
05 Temmuz 2024

İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, Açık Radyo'nun RTÜK tarafından lisansının iptal edilmesi kararına değinirken, ayrıca haftanın iklim haberlerini de değerlendiriyor.

""
28 Haziran 2024

İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, günümüzün en büyük ve acil sorunlarından iklim krizine yeniden dikkat çekiyor.

""
14 Haziran 2024

İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, dünyadan ve Türkiye'den derlediği iklim haberlerini sunuyor.

""
31 Mayıs 2024

İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, plastik kirliliğinin çoklu etkinlikleri, toplumsal eşitsizliklerin dezavantajlı grupları iklim krizine daha hassas kıldığına dair araştırmalardan ve iklim krizinin her geçen gün derinleştiğini gösteren gelişmelerden söz ediyor.

24 Mayıs 2024

Hindistan'dan Meksika'ya, Türkiye'den Amazon ormanlarına kadar dünyanın dört bir yanındaki olaylar, iklim değişikliğinin acil ve ciddi tehditlerini gözler önüne seriyor. Sıcaklık artışı, aşırı hava olayları, deniz seviyesinin yükselmesi ve ekosistemlerin zarar görmesi gibi faktörler, insanlığın ve dünya üzerindeki diğer canlıların geleceğini tehdit ediyor.

""
17 Mayıs 2024

İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, dünyadaki iklim sorunuyla ilgili raporları masaya yatırırken, iklim krizinin sadece bir tehdit olmaktan öte, acil ve ciddi bir gerçeklik olduğuna dikkat çekiyor.

""
10 Mayıs 2024

Atlas Sarrafoğlu haftanın iklim haberlerini; Venezuela'nın son buzulunu, ekstrem hava olaylarını, dünyanın dört yanından sıcaklık ve sel felaketlerini anlatıyor.

""
03 Mayıs 2024

İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu iklim adaleti mücadelesinden enerji anlaşmalarına, haftanın iklim haberlerini değerlendiriyor.

19 Nisan 2024

İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, haftanın iklim haberlerini değerlendiriyor ve 19 Nisan akşamı #İklimAdaletiŞimdi demek için bir araya gelecek gençlerin Küresel İklim Grevi çağrısını iletiyor.

""
15 Nisan 2024

İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, gezegenden iklim haberlerini ele alırken, ayrıca 19 Nisan tarihinde gerçekleşecek Küresel İklim Grevi çağrısı üzerine konuşuyor.

""
05 Nisan 2024

İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, haftanın iklim haberlerini derliyor.

""
26 Mart 2024

İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, iklim krizi bağlantılı, raporlar ve olaylarla dolu bir gündem sunuyor.

08 Mart 2024

Atlas Sarrafoğlu İklim Kuşağı Konuşuyor'da haftanın öne çıkan iklim haberlerinden söz ediyor ve iklim adaleti hareketinin toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelesiyle kesiştiği anları vurguluyor.

""
01 Mart 2024

İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, dünyadaki iklim haberlerine yer verirken, çevre yönetimi konusunda yeni bir çağ başlatabileceğimizin altını bir kez daha çiziyor.

""
23 Şubat 2024

İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, dünyada gerçekleşen iklim haberlerini bir araya getiriyor.

""
09 Şubat 2024

İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, iklim eylemi ve yasal adaletin kesişimindeki önemli davaların bir incelemesini sunuyor.

02 Şubat 2024

Manşetlerden verilmedi, kaos yaratmadı ama 2023'ün kimi günlerinde 1,5 derece hedefi aşıldı. Peki bilim insanları 1,5 derece ile ilgili ne düşünüyor? Atlas Sarrafoğlu, İklim Kuşağı Konuşuyor'da konuyu ele alıyor.

""
26 Ocak 2024

İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, Türkiye ve dünyadaki haftanın iklim haberlerini değerlendiriyor.

""
18 Ocak 2024

İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, 'iklim gölgesi' kavramını detaylı bir şekilde inceliyor.

""
12 Ocak 2024

İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, dünyada öne çıkan iklim haberlerini değerlendiriyor.