Alzheimer tedavisinde yeni yöntemler

-
Aa
+
a
a
a

Açık Bilinç’te 2013'ten bu yana ele alınan Alzheimer hastalığı dosyasının yeni bölümünde Nörolog Prof. Hakan Gürvit’le tedavi yöntemleri ve ilaçlar üzerine konuşuyoruz.

Alzheimer hastalığında yeni tedavi yöntemleri
 

Alzheimer hastalığında yeni tedavi yöntemleri

podcast servisi: iTunes / RSS

Alzheimer hastalığında kalıtımsal nedenlerle risk altında olan kişiler ne yapabilir? Son yılların Alzheimer ilaçları ne kadar etkili? Yeni tedavi yöntemleri neler? Nörolog Prof. Hakan Gürvit anlatıyor.

2013'ten bu yana Prof. Hakan Gürvit, Alzheimer tedavisindeki gelişmeleri ve yeni ilaçları pek çok programda bize anlattı. Son zamanlarda piyasaya yeni Alzheimer ilaçlarının sürülmesi üzerine, kendisinden bir güncelleme alıyoruz.

Bu yeni ilaçlar, Alzheimer hastalığının hangi aşamalarında etkili? Yan etkilerden doğan riskler neler? Henüz Alzheimer belirtileri göstermeyen ama kalıtımsal açıdan riskli grupta yer alan kişiler ne yapabilir? Bu ilaçlardan faydalanabilirler mi?

İnsan hafızasında giderek daha büyük boşluklar oluşturan ve hepimizi etkileyen Alzheimer hastalığının tedavisi, son on yıllarda hayli aşama kaydetti. Şu anda durum ne? Alzheimer hastalığının neden olduğu bilişsel düşüş, büyük ölçüde ilerleyen yaşlarda ortaya çıkıyor. Peki, yaşlılıkta başka ne gibi tıbbi sorunlarla karşılaşıyoruz?