Serbest Radikaller için Arızanın Merkezine Seyahat

Açık Dergi
-
Aa
+
a
a
a

Açık Dergi'de çok sevgili Sona Ertekin'le ilk romanı Arızanın Merkezine Seyahat için buluştuk.

Zira sekiz yıllık bir sürede ortaya çıkan eser, Temmuz ayında Mundi/Can Yayınları'ndan çıktı!

Sona Ertekin
Sona Ertekin'le Arızanın Merkezine Seyahat
 

Sona Ertekin'le Arızanın Merkezine Seyahat

podcast servisi: iTunes / RSS

Fantastik bir macera ve yol romanı olan Arızanın Merkezine Seyahat, her şeyden önce "Fantastik Gerçekçilik" türüne Türkçe verilmiş bir cevap olma özelliğini taşıyor. Ertekin, ilk romanında dünyaya olduğu kadar kendilerine de yabancılaşmış iki karakterin romantik olarak nitelenebilecek ilişkisini, kontrolden çıkmış bir dedektiflik öyküsü arka planında okuyucuya sunarken; gündelik yaşamın ve dilin dehlizlerinde kalmış, handiyse kaybolmaya yüz tutmuş duygu ve ifadeleri gün yüzüne çıkartmakta oldukça mahir ve tam da bu manada Türkiyeli okuyucu için upuzun ve soluksuz bir macera Arızanın Merkezine Seyahat.

Fantastik bir yeni gerçekliğin içinden geçerken okuyucu, "Erotik Feminizm" ve "Sürdürülebilir Hedonizm" gibi oldukça ilginç fikirler karşılaşıp, İstanbul-Moda'dan Laolaolar diyarına uzanırken kendini Katmandu'da bir evde moonwalk yapan bir egzorsistin karşısında bulacak: "Guru Nishva, kuzguni siyah saçlarını atkuyruğu yapıp kafasına fötr şapkasını geçirmiş, bir elinde koka kolalı buzlu viskisi, purosundan derin bir nefes alıp dumanını üflerken halının üzerinde geri geri kayıyor" olacak o sırada. Ve bir anda "Billie Jean" çalmaya başlayacak.

Açık Dergi'nin eski yapımcılarında olan sevgili Sona'yla Arızanın Merkezine Seyahat için alıştırma niyetine Tophane'de buluşuyoruz. 

"Kahrolsun hormon empryalizmi, yaşasın tam bağımsız bireyler, yaşasın aşk, yaşasın hedonist mücadelemiz! Yaşasın serbest radikaller ve su basmansız düşler.."!

Şarkıcı / YorumcuParça AdıAlbüm AdıSüre
Dengue Fever Tip My Canoe Sleepwalking Through the Mekong 4:42