Zorlu PSM'de yeni sezon: Filiz Ova'yla söyleşi

Açık Dergi
-
Aa
+
a
a
a

Zorlu PSM'nin #dünyandeğişsin temasıyla başlayan 9. kültür-sanat sezonunu merkezin direktörü Filiz Ova'yla konuşuyoruz.

Zorlu PSM'de yeni sezon: Filiz Ova'yla söyleşi
 

Zorlu PSM'de yeni sezon: Filiz Ova'yla söyleşi

podcast servisi: iTunes / RSS

Zorlu PSM, bu yıl #dünyandeğişsin mottosuyla 17 Eylül’de 9. sezonuna başlıyor. 

Açılış etkinlikleriyle geçecek Eylül ayında; Buika, Carmen, Rolando Villazon ve Fatma Said gösterileri öne çıkarken yer alıyor. Zorlu PSM’nin, Ozan Musluoğlu'nun performansıyla açılan caz mekanı touché’de ise; Cenk Esen ve Kerem Can Dündar’ın duo performansı, Kaan Bıyıkoğlu Tribute, Ercüment Orkut solo piyano perfromansı ve Hakan Başar Trio performansı caz severlerle buluşacak. 

Ekim ayında Zorlu'da uluslararası müzik festivali Sonar'a sahne oluyor. 5. kez düzenlenecek olan Sónar İstanbul'da bu sene daha ambient ağırlıklı işler var. Elektronik müzik ve geleneksel şarkı yazarlığı arasındaki ayrımı kapatmayı çalışan Kerala Dust, Berlin merkezli Mouse on Mars, deneysel techno sahnesinin son yıllardaki favori isminden Christian Löffler & Ensemble, duygusal ve son derece dinamik elektronik müzik üreten Hollandalı ikili Weval II, DJ & prodüktör Acid Arab ikilisi ve SOHN bu yıl Sónar İstanbul etkinliğinde yer alacak.

Sonar D+ dahilinde iki dijital eser de izleyiciyle buluşuyor. Chemical Brothers’a ait Londra Tasarım Müzesi iş birliği ile yaratılan ve tüm izleyicileri dansa davet eden ‘Got to Keep On’ ve Heleen Blanken’in Habitat adlı eseri.

9 ay önce göreve gelen Filiz Ova ile yeni sezonun sürprizlerini; yanı sıra pandemi boyunca gelişen bir dizi tartışmayı değerlendirdiğimiz söyleşimiz yayında.