Erguvani İstimbot denize açılıyor!

Duyuru
-
Aa
+
a
a
a

​​​​​​​2019 yılında aramızdan ayrılan dostumuz, programcımız Cüneyt Cebenoyan’ın hazırlayıp sunduğu "Erguvani İstimbot" programı kitap haline getirildi ve Doğan Yayınları tarafından okurlarla buluşturuldu.

2014-2016 yıllarında yolcularını her pazartesi günü radyoları aracılığıyla sefere çıkaran Erguvani İstimbot artık seferlerini sayfalarda sürdürecek. 

Dostları tarafından deşifre edilen programlar, kızı Elif ve arkadaşı Sıla Tanilli’nin editörlüğü ile kitap haline getirildi. Dostları Tayfun Pirselimoğlu ve Ömer Madra’nın sunuşları, Ceren Oykut’un çizimi, Gülgün Çarkoğlu ve Cem Erciyes’in desteğiyle Doğan Yayınları tarafından basıldı.

Cüneyt Cebenoyan’ın doğum gününde (16.09.2023), Salon İKSV'de gerçekleşecek lansman etkinliğinin ardından satışa çıkacak olan kitabın telif geliri ise Bütün Çocuklar Bizim Derneği tarafından Cüneyt Cebenoyan anısına başlatılan Çocuk ve Sinema Buluşmaları* için fon olarak kullanılacak.

''

Kapak

Erguvani İstimbot, Doğan Yayınları tarafından okurlarla buluşturuldu.

Cüneyt Cebenoyan’ın sanat, akademi ve düşünce dünyasından konuklarıyla, konuğun seçtiği bir film üzerine sohbet ettiği Erguvani İstimbot’ta ağırladığımız misafirlerden Alberto Manguel, Cevat Çapan, Gaye Su Akyol, Tayfun Pirselimoğlu, Ümit Ünal, Sami Şekeroğlu, Talat Parman, Onur Ünlü, Pelin Batu, Yankı Yazgan, Barış Pirhasan, Ercan Kesal, Mahmut Fazıl Coşkun, Zeynep Dadak, İskender Savaşır ve Bülent Somay yalnızca birkaçı.

Film ve sohbetin bizi nereye götüreceğini önceden kestirmek zor. 

Ufuk açık, Osmanlı’daki kölelik uygulamalarından bağlanma kuramına, ’68 olaylarından sanat ve politika ilişkisine, yabancılaşma kuramına kadar ne çok şey konuşulmuş. 

Her program, bambaşka bir keşif gezisi.


Erguvani İstimbot’u yakından incelemek için sayfayı ziyaret edebilir ve ön okuma dosyasına göz atabilirsiniz. 


* Cüneyt Cebenoyan Çocuk ve Sinema Buluşmaları’nın amacı Türkiye’nin her yerindeki sanata erişimi kısıtlı çocuğu nitelikli çocuk filmleriyle buluşturmak, çocukların hayatına sinemayı ve sanatı sokmak, çocuklar için, çocuklara dair ve çocuklarla birlikte film üretimine katkıda bulunmak.