Atlas Sarrafoğlu

-
Aa
+
a
a
a
""
31 Mayıs 2024
İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, plastik kirliliğinin çoklu etkinlikleri, toplumsal eşitsizliklerin dezavantajlı grupları iklim krizine daha hassas kıldığına dair araştırmalardan ve iklim krizinin her geçen gün derinleştiğini gösteren gelişmelerden söz ediyor.
24 Mayıs 2024
Hindistan'dan Meksika'ya, Türkiye'den Amazon ormanlarına kadar dünyanın dört bir yanındaki olaylar, iklim değişikliğinin acil ve ciddi tehditlerini gözler önüne seriyor. Sıcaklık artışı, aşırı hava olayları, deniz seviyesinin yükselmesi ve ekosistemlerin zarar görmesi gibi faktörler, insanlığın ve dünya üzerindeki diğer canlıların geleceğini tehdit ediyor.
""
17 Mayıs 2024
İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, dünyadaki iklim sorunuyla ilgili raporları masaya yatırırken, iklim krizinin sadece bir tehdit olmaktan öte, acil ve ciddi bir gerçeklik olduğuna dikkat çekiyor.
""
10 Mayıs 2024
Atlas Sarrafoğlu haftanın iklim haberlerini; Venezuela'nın son buzulunu, ekstrem hava olaylarını, dünyanın dört yanından sıcaklık ve sel felaketlerini anlatıyor.
""
03 Mayıs 2024
İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu iklim adaleti mücadelesinden enerji anlaşmalarına, haftanın iklim haberlerini değerlendiriyor.
19 Nisan 2024
İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, haftanın iklim haberlerini değerlendiriyor ve 19 Nisan akşamı #İklimAdaletiŞimdi demek için bir araya gelecek gençlerin Küresel İklim Grevi çağrısını iletiyor.
""
15 Nisan 2024
İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, gezegenden iklim haberlerini ele alırken, ayrıca 19 Nisan tarihinde gerçekleşecek Küresel İklim Grevi çağrısı üzerine konuşuyor.
""
05 Nisan 2024
İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, haftanın iklim haberlerini derliyor.
""
26 Mart 2024
İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, iklim krizi bağlantılı, raporlar ve olaylarla dolu bir gündem sunuyor.
08 Mart 2024
Atlas Sarrafoğlu İklim Kuşağı Konuşuyor'da haftanın öne çıkan iklim haberlerinden söz ediyor ve iklim adaleti hareketinin toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelesiyle kesiştiği anları vurguluyor.
""
01 Mart 2024
İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, dünyadaki iklim haberlerine yer verirken, çevre yönetimi konusunda yeni bir çağ başlatabileceğimizin altını bir kez daha çiziyor.
""
23 Şubat 2024
İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, dünyada gerçekleşen iklim haberlerini bir araya getiriyor.
""
09 Şubat 2024
İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, iklim eylemi ve yasal adaletin kesişimindeki önemli davaların bir incelemesini sunuyor.
02 Şubat 2024
Manşetlerden verilmedi, kaos yaratmadı ama 2023'ün kimi günlerinde 1,5 derece hedefi aşıldı. Peki bilim insanları 1,5 derece ile ilgili ne düşünüyor? Atlas Sarrafoğlu, İklim Kuşağı Konuşuyor'da konuyu ele alıyor.
""
26 Ocak 2024
İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, Türkiye ve dünyadaki haftanın iklim haberlerini değerlendiriyor.
""
18 Ocak 2024
İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, 'iklim gölgesi' kavramını detaylı bir şekilde inceliyor.
""
12 Ocak 2024
İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, dünyada öne çıkan iklim haberlerini değerlendiriyor.
05 Ocak 2024
İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, dünyadan ve Türkiye'den derlediği iklim haberlerini konuşuyor.
""
29 Aralık 2023
İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, 2023'ü bitirirken, yılı tanımlayan önemli iklim olaylarını değerlendiriyor.
22 Aralık 2023
Atlas Sarrafoğlu İklim Kuşağı Konuşuyor'da, Valeriia Bondarieva ile yaptığı röportajda iklim aktivizmini savaşta sürdürmeyi, gelecek algılarını, Ukrayna'da hükümetin ve halkın iklim konusundaki duruşunu konuşuyor.
""
04 Aralık 2023
İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, geçtiğimiz hafta sonu Birleşik Arap Emirlikleri'nde başlayan COP28 İklim Zirvesi'ni değerlendirdi.
""
17 Kasım 2023
Atlas Sarrafoğlu İklim Kuşağı Konuşuyor'da, gençlerin iklim aktivizmine ilişkin çağdaş akademik literatürdeki bir makaleyi incelediğimiz üçüncü ve son bölümde; literatürdeki büyüme ve genişleme fırsatlarına odaklanıyor.
""
10 Kasım 2023
Atlas Sarrafoğlu İklim Kuşağı Konuşuyor'da, gençlerin iklim aktivizmine ilişkin çağdaş akademik literatürdeki metodolojik eğilimlerini ve ana temalarını inceleyen araştırma hakkında bilgi vermeye devam ediyor.
""
03 Kasım 2023
İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, gençlerin iklim aktivizmine ilişkin çağdaş akademik literatürdeki metodolojik eğilimlerini ve ana temalarını inceleyen araştırma hakkında bilgi veriyor.
""
27 Ekim 2023
Atlas Sarrafoğlu, İklim Kuşağı Konuşuyor'da dünyadaki iklim haberlerini detaylarıyla inceliyor.
""
20 Ekim 2023
Atlas Sarrafoğlu, İklim Kuşağı Konuşuyor'da Fridays For Future hareketinin kurucularından Bianca Castro ile İklim Adaleti üzerine konuşuyor.
""
13 Ekim 2023
Atlas Sarrafoğlu, İklim Kuşağı Konuşuyor'da Extinction Rebellion yani Yokoluş İsyanı’ndan Thomas Van der Steen ile gerçekleştirdiği röportajı paylaşıyor.
""
06 Ekim 2023
Atlas Sarrafoğlu, İklim Kuşağı Konuşuyor'da her ay sonunda ortaya çıkan rekor sıcaklıklara bir kez daha değiniyor.
""
29 Eylül 2023
Atlas Sarrafoğlu, İklim Kuşağı Konuşuyor'da avukat Deniz Bayram ile Portekizli altı gencin Türkiye de dahil 32 ülkeye açtığı tarihi iklim davasını değerlendiriyor.
22 Eylül 2023
İklim Kuşağı Konuşuyor'da Atlas Sarrafoğlu, 15-17 Eylül tarihleri arasında küresel olarak gerçekleşen iklim grevlerinden ve grevlerden yükselen seslerden bahsediyor.