Deniz Yazgan

-
Aa
+
a
a
a
""
23 Ekim 2023
Çetin Ceviz 91. programı ile 57. yayın döneminin sonunda Açık Radyo'ya veda ediyor. 
güneşe doğru elini açmış arkası dönük bir birey
05 Temmuz 2022
"İyi şeyler de olmuyor değil?" demek mümkün mü? Deniz Yazgan, nörotipik ve otistiklere dair umut ve umutsuzluk konularını konuştu.
Yatay dikdörtgen şeklindeki görselde açık lacivert bir arkaplan ve Scrabble taşları ile ERROR kelimesi yazıyor, ancak R harfi ters yazılmış.
07 Nisan 2022

Deniz Yazgan, Çetin Ceviz'de 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü'nün ardından, "iyi niyet" hatalarından, olgulardan, olgu değilken olgu kabul edilenlerden söz etti.

otizme yönelik bir illüstrasyon
24 Mart 2022

İki hafta öncesinden kaldığımız yerden devam ediyor, bu programda dünyadan örneklerle otistik kadının var olma ve yok sayılmama mücadelesini konuşuyoruz.

8 Mart'tan bir afiş "Erkeğin ötekisi zihniyeti yıkılacak"
13 Mart 2022

8 Mart Dünya Kadınlar Günün ardından otizmi erkeğe özgüleyen yaklaşımın otistik kadını yok edişi üzerine ilk önce alanyazını konuştuğumuz bu programın ardından mikrofonu bir sonraki programımızda öznelere uzatıyoruz.

26 Mart 2020

Hiçbir ülkenin istenmeyeni olan mültecilerin içindeki insanlığı, savaşın, sürgünün, salgının ve iklim krizi; sıcağın sonuçlarının çevresel ve biyolojik faktörlerle otizme yansıyacağını unutmadığımız, sağlıklı günler dileği ile…

05 Aralık 2019

Bu hafta ben, yarı alaylı yarı okullu bir otizm meraklısı olarak; son günlerde dikkatleri çeken otizme ve otizmliye yönelik ayrımcılık ve kötü muamelenin bir başka örneğini gündeme getirerek spektrumdaki davranış örüntülerden söz edeceğim, ve aklımda dürüp büktüğüm karmaşaları anlamlı sorulara çevireceğim

25 Kasım 2019

Aksaray’da, tipik gelişim gösteren çocukların ailelerinin, farklı gelişim gösteren ve otizmli olan çocukları okullarında istemediklerini ve ayrımcılıkta bulunduklarını tüm Türkiye ile aynı anda biz de öğrendik.

21 Kasım 2019

Çetin Ceviz’de otizme yönelik toplumsal savunmayı irdeleyeceğiz. Otizmi, otizmliyi, halı altına süpürmeden, sosyal alanlardan geri çekmeyerek, güvenli, huzurlu alanlar yaratarak ve bu alanı toplumun kabulüne sunarak var olmanın doğal reçetelerini beraberce arayacak, araştıracak, inceleyeceğiz.