Gizem Kıygı

-
Aa
+
a
a
a
Pandemi, eğitim, mekân ve Waldorf Pedagojisi
26 Kasım 2020

Pandemi, eğitim, mekân ve Waldorf Pedagojisi, Birgül Taştan Meriç ve Cansu Kaygısız ile söyleşi. 

 

İzmir Depremi-Bayraklı
12 Kasım 2020

İzmir depremi üzerine TMMOB İzmir Şehir Plancıları Odası yönetim kurulu üyesi Yusuf Ekici ile söyleşi. 

 

16 Ekim 2020

Pandemi süreci, günlük işlerde ve güvencesiz çalışmak durumunda kalan yoksul kesimi derinden etkiledi. Temel haklara erişimde varolan eşitsizlikler derinleşti. Kent yoksulları gıdaya, bebek bezine, elektriğe, suya erişimde güçlük çekiyor, evini kaybetme korkusu yaşıyor.

markus-spiske-unsplash
09 Temmuz 2020

Yerden Yüksek'te bu hafta Metis'ten taze çıkan Küçülme kitabı üzerine, yayının Türkçe edisyonunu hazırlayan iki değerli araştırmacı Bengi Akbulut ve Ethemcan Turhan'ı ağırlıyoruz.

27 Mayıs 2020

Kent-aşırı sohbetlere yer verdiğimiz Yerden Yüksek'te bu haftaki sorumuz: Kent kendi gıdasını üretebilir mi?

13 Mayıs 2020

Yerden Yüksek’te bu hafta, Öğretmen Ağı (https://www.ogretmenagi.org/) vesilesiyle tanıştığımız Yasemin Çubukçu ile birlikte gerçekleştirdiğimiz çocuk röportajları yer alıyor. Eskişehir’den ve İstanbul’dan, Kadıköy’den ve Tarlabaşı’ndan seslerine ulaştığımız Aren, Emir, Doğa, Güneş, Esma ve Eyüp korona günlerinde evlerindeki oyun ve yaşam deneyimlerini aktarıyor. 

pandemide mevsimlik işçiler haritası
29 Nisan 2020

Yerden Yüksek'in bu haftaki konuğu Kalkınma Atölyesi Kooperatifi'nden Ertan Karabıyık, mevsimlik gezici tarım işçileri ve çocuklarına ilişkin yaptıkları haritalama çalışmalarını aktarıyor.