Günün Sözü

10 Ağustos 2018
"Uluslararası insancıl hukuka ve teamüllere uygun."
06 Ağustos 2018
"Her gün bir çiftçi ailesini ziyaret ediyorum ve bir gün çok geç kalmış olabileceğimden kaygı duyuyorum. Durum bu kadar kötü!..."
26 Temmuz 2018
"Kardeşimi aradım 'yardıma geleyim' diye... Gelme, sen de yanarsın dedi."
20 Temmuz 2018
“Boğucu korku iklimi, OHAL’in kaldırılmasına rağmen devam ediyor"
20 Temmuz 2018
“Boğucu korku iklimi, OHAL’in kaldırılmasına rağmen devam ediyor"
17 Temmuz 2018
“Susuzluğa ölüm!"
16 Temmuz 2018
“Dolu açısından çok hareketli bir yıl yaşıyoruz. Hasar ödeme süreçlerini başlattık.”
11 Temmuz 2018
"Kentsel dönüşüm projelerinin bedeli olarak Delhi şehrinin ölmesine izin veremeyiz."
04 Temmuz 2018
"Söz konusu rapor tanı ve tedavi sürecine dair herhangi bir tıbbi bulgu içermediği gibi, raporun dili ve üslubu hekimlik ve sağlık ortamında bugüne kadar verilmekte olan rapor formatlarının hiçbiri ile uyum göstermemekte, ‘usule ve fenne’ uygun düşmemektedir."
03 Temmuz 2018
"Biz burada doğduk. Nereye gitmemizi istiyorlar?"
28 Haziran 2018
"İki yılım gitti."  
27 Haziran 2018
"Ben bugün buraya çıktım, çünkü fark yaratmanın önemli olduğunu hissediyorum. Bence herkesin ayağa kalkması, korkmayı bırakması ve ana-babalarından ayırtılan bu çocuklara fiilen yardım etmesi zamanı geldi artık."
26 Haziran 2018
"Seçim güvenliği gibi, geçmişte toplumun garanti olarak gördüğü, devlete havale ettiği kurumları kendi eline alma çabasını görüyoruz burada. Bu, demokratikleşme açısından çok olumlu bir şey. Bir özneleşme süreci: Vatandaşlaşmak. Olumsuz senaryo ise, bunun tersi olurdu: Yani, 'gene başaramadık' deyip geri çekilmek. Bu çok yanlış olur. Ama tabii, bu da hiçbir şekilde düşman yaratarak olmamalı. Tam tersine kutuplaşmayı aşmaya yönelik olmalı."
25 Haziran 2018
"Seçilmiş otoriter rejimler kervanına katıldık."
22 Haziran 2018
"[Seçimler öncesindeki] şu iki günde bile bütün seçim tablosunun sonucunu altüst edecek, radikal değişiklik yaratacak şey, o gençlerin gidip sandığa, kendi geleceklerine sahip çıkmalarıdır. Ama şunun da altını çizmek isterim: Kim kazanırsa kazansın, cumhurbaşkanı kim olursa olsun veya parti olarak çoğunluğu kim sağlarsa sağlasın, yüzde 51 ile yüzde 49'a oturmuş bir denge içinde, bir çatının altında öbür kesimi yok sayarak ülkeyi yönetebilmesi mümkün değildir."
22 Haziran 2018
" 'Cumhurbaşkanlığı seçiminde cumhurbaşkanı adayımıza, milletvekili seçiminde HDP’ye oy vereceğim’ diyenlere kızmayın...Eğer sırf AKP’den kurtulmak için HDP’ye oy verenlere ‘hain’ diyecekseniz, ikinci turda HDP’den oy beklerken de size ‘hain’ derler."
20 Haziran 2018
"Koşullar kötü. Bulunduğum koğuş 7 kişinin kalması için yapılmış, biz 45, 46 kişiydik. Yer yatağı vardı tabii ama yerde battaniyede bile yatanlar vardı. Düzende bir sorun olduğunu söyleyebilirim."
19 Haziran 2018
"Bütün köy yerimizi yurdumuzu terkettik. Ama yarımız, ihtiyarlarla birlikte geri döndü. Çocuklar daha fazla dayanamadı da ondan. Ölen öldü, kalan kaldı. Ölenler hastanelerin buzdolaplarında yatıyor. Buzdolabında 10 ya da 15 bedenimizin yattığını biliyoruz. Ama düşmanımız kim, onu bilmiyoruz işte."
18 Haziran 2018
“Sonu belirsiz, karanlık bir tünele girmeden önce önümüzde ciddi bir fırsat var. Bu fırsatı hep birlikte doğru değerlendireceğiz ve göreceksiniz, ülkemizi bu uçurumun kenarından çekip alacağız."​
18 Haziran 2018
“Sonu belirsiz, karanlık bir tünele girmeden önce önümüzde ciddi bir fırsat var. Bu fırsatı hep birlikte doğru değerlendireceğiz ve göreceksiniz, ülkemizi bu uçurumun kenarından çekip alacağız.”