Barış Bandı Yeniden

-
Aa
+
a
a
a
""

Türkiye ve dünyadan barış ve adaletin seslerine yeniden...

07 Şubat 2024
Biden yönetiminin İsrail'in Gazze’deki bombardımanına devam eden desteğini protesto etmek amacıyla geçen hafta Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüşmeyi reddeden Filistinli Amerikalı lider Dr. Tarık Haddad ile Nermeen Shaikh konuşuyor.
02 Şubat 2024
Patrick Lawrence ile akademisyen, avukat, Birleşmiş Milletler raportörü ve hak savunucusu Richard Falk Filistin'deki savaş üzerinden uluslararası hukuk üzerine konuşuyor.
01 Şubat 2024
Khan Younis'teki Nasser Hastanesi'nde gönüllü olarak üç hafta geçiren acil servis doktoru Dr. Thaer Ahmad ile yaptığımız röportajın ikinci bölümünde, UNRWA'nın İsrail saldırıları nedeniyle yerlerinden edilen Filistinlilere nasıl önemli yardımlar sağladığını gördüğünü anlatıyor.
31 Ocak 2024
,
Gazze'den yeni dönen Chicago acil servis doktoru Dr. Thaer Ahmad hastaların ve sağlık personelinin felaket koşullarıyla karşı karşıya olduğunu söyledi. Democracy Now!'da Amy Goodman'ın kendisiyle gerçekleştirdiği söyleşiye yer veriyoruz.
26 Ocak 2024
,
Soykırım davasında Uluslararası Adalet Divanı, Güney Afrika'nın İsrail'e karşı açtığı soykırım davasında ihtiyati tedbir kararı aldı, dava esastan görüşülecek.
""
22 Ocak 2024
Vajina Monologları’nın da aralarında olduğu dünya çapında ünlü tiyatro oyunlarıyla bilinen, Amerikalı feminist yazar V (Eve Ensler) Guardian’a Gazze için yazdı.
29 Aralık 2023
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri António Guterres, 2024 için videolu bir mesaj yayınladı.
""
28 Aralık 2023
Avrupa'daki hafıza siyaseti bugün İsrail ve Gazze'de gördüklerimizi nasıl gölgeliyor?
""
26 Aralık 2023
Selim Deringil, İngiliz vatandaşı Filistinli cerrah Dr. Ghassan Abu Sittah ile Gazze'deki soykırım hakkında konuşuyor.
""
25 Aralık 2023
Chris Hedges ve Mr. Fish, Noel Baba için 2023 Noel listesini oluşturuyor. En büyük dilekleri arasında Gazze'de barış, sosyalist devrim ve hepinizin ScheerPost'a bağışta bulunması yer alıyor.
""