Gündüz Vassaf

-
Aa
+
a
a
a
""
24 Nisan 2024
Dünya Mirası Adalar'da Derya Tolgay ve Nevin Sungur, yazar, psikolog ve aynı zamanda Adalı Gündüz Vassaf ile bir araya gelerek aktif yurttaşlık, sivil toplumun yapması gerekenler ve Adalar üzerine konuşuyorlar.
""
16 Nisan 2024
Antroposen Sohbetler'de Utku Perktaş, düşün insanı ve yazar Gündüz Vassaf ile yazı üzerine derinlemesine bir yolculuğa çıkıyor, yazmanın zorluklarını, değerini irdeleyerek yazmanın yetersizliklerine de vurgu yapıyor.
05 Eylül 2023
Antroposen, insanlığın doğa ile olan ilişkisinin hızla değiştiği ve gezegenimizin karşı karşıya kaldığı çevresel zorlukların arttığı bir dönemi işaret ediyor. Bu dönemi nasıl deneyimlediğimizi Gündüz Vassaf konuşuyoruz.
Cehenneme Övgü Kitabı ve Gündüz Vassaf
24 Ağustos 2022
Antroposen Sohbetler’de Doç. Dr. Mert Günay'ın program eşlikçiliğinde Gündüz Vassaf ile söyleştik ve meşhur kitabı "Cehenneme Övgü"deki fikirlerini 35 yıl sonra tekrar değerlendirdik.
Gündüz Vassaf (solda) ve Salman Rüşdü (sağda)
14 Ağustos 2022
Yazar ve programcımız Gündüz Vassaf'ın, ABD'de bir konferans sırasında saldırıya uğrayan meslektaşı Salman Rüşdü için kaleme aldığı şiiri yazarın izniyle paylaşıyoruz.
30 Eylül 2021

Dünya Mirası Adalar'da Sevgi Çekiç, Avukat Can Bıçakcı ve gazeteci Yaprak Akbaba ile iptal edilen Marta Koyu ihalesini konuştuk. 

18 Mayıs 2021

Güney Afrika'da apartheid rejimi, ABD'de başlayan öğrenci hareketinin çok uluslu şirketlerin ırkçı rejimle iş yapmalarını durdurmaya zorlamasıyla yıkılmıştı