Tarihe Bakmanın Faydaları: İsveç Sarayı 150 Yaşında

-
Aa
+
a
a
a

Yazar ve tarihçi Frederick Whitling ile İstiklal Caddesi'nde bulunan İsveç Sarayı'nın 150 yılı üzerine konuştuk.

İsveç Sarayı 150 yıldır ayakta.
Fotoğraf: Kayhan Kaygusuz/İsveç Sarayı
Tarihe Bakmanın Faydaları: İsveç Sarayı 150 Yaşında
 

Tarihe Bakmanın Faydaları: İsveç Sarayı 150 Yaşında

podcast servisi: iTunes / RSS

For the english version of the interview, please use the player belowScroll down for english description. 

İstiklal Caddesi’ndeki İsveç Sarayı’nın 150. yılı kutlamalarının bir parçası olarak İstanbul İsveç Konsolosluğu, Palais de Suède’e ilişkin tarihsel olayları gösteren elektronik bir ekran yerleştirmesi gerçekleştirdi. Yazar ve tarihçi Frederick Whitling’in Saray'ın tarihini konu alan ve önümüzdeki yıl yayımlanacak kitabından derlenmiş metinlerden oluşan bu ışıklı pano, sonbahar ve kış ayları boyunca Konsolosluk’un cadde duvarında izlenebiliyor.

Açık Dergi'de Bay Whitling'le bu vesileyle bir araya geliyor; sarayın son 150 yılda yaşadıklarını konuşuyoruz.  

**

As part of the 150th anniversary celebration of the Swedish Palace on Istiklal Caddesi, the consulate general of Sweden in Istanbul has installed an electronic screen displaying historical events connected with the Palais de Suède through a collection of texts based on a forthcoming book on palace’s history, penned by the writer and historian Frederik Whitling.

Installation will be displayed on the walls of the Consulate during the autumn and winter of this year and we’re joined by Mr. Whitling to evaluate this installation, his forthcoming book and the use of history for today.