Aile fotoğraflarından bir müze yaratmak: Dimitri Vafiadis’le söyleşi

Foto Müze
-
Aa
+
a
a
a

Dimitri Vafiadis ile "2mi3museum" adlı sanal müze projesini oluştururken nasıl bir yol izlediğini, tecrübe ve önerilerini konuştuk.

 

Dimitri Vafiadis'le 2mi3museum üzerine söyleşi
 

Dimitri Vafiadis'le 2mi3museum üzerine söyleşi

podcast servisi: iTunes / RSS

Bir aile albümüyle oluşturulmuş kişisel bir tarihin ya da bir aile tarihinin nasıl yazılacağı, nereden başlanacağı konularında programın herkese ilham vermesini umuyoruz. Ayrıca her bir fotoğrafın aile tarihi dışında bize sunduğu diğer bilgileri nasıl toparlayabiliriz, bu alanda nasıl derinleşebiliriz bunları da konuğumuza sorduk.

Her geçen gün aile albümlerinin önemi üzerine daha çok şey yazılıp çizilmekte. Değişik statülere, gruplara ve etnisiteye sahip insanların tarihçeleri bizlere farklı bakış açıları, farklı öyküler, farklı tanıklıklar sunmakta. Kimi zaman resmi tarihe bir alternatif olarak kimi zaman da onu tamamlayarak...

Tüm bu görüşler doğrultusunda Dimitri Vafiadis bize bu projeyi oluştururken izlediği yolu ve tecrübelerini aktardı, önerilerde bulundu.

2mi3museum bize, aile fotoğraflarının nasıl bir tarihçeye dönüşebildiği konusunda başarılı bir örnek sunuyor. İlgilenenler buradan siteyi inceleyebilir.