Alper Tolga Akkuş

-
Aa
+
a
a
a
""
21 Şubat 2024
Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş ve Elif Gamze Bozo, sakat haklarının, sakat aktivizminin annesi’ olarak da bilinen Amerikalı Judith Heumann ve kitabı "Being Heumann" üzerine konuşuyorlar.
""
24 Ocak 2024
Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş ve Elif Gamze Bozo, Marvel dünyasının yeni dizisi "Echo" üzerinden sinemada sakatlık temsiliyeti meselesine bir kez daha değiniyorlar.
""
17 Ocak 2024
Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş, Adana'da gerçekleştirilen Altın Koza Film Festivali'nden ve festivalde prömiyeri yapılan "Kuru Otlar Üstüne" filminin yönetmeni Nuri Bilge Ceylan, filmle Cannes Film Festivali'nden En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan Merve Dizdar ve filmin senaristlerinden Ebru Ceylan ile gerçekleştirdiği röportaj hakkında konuşuyor.
""
10 Ocak 2024
Sakat Muhabbet'te Alper Tolga Akkuş ve Elif Gamze Bozo, kendi kişisel asistanları Hatice Güven ve Rozygul Cheliyeva'yı konuk ederek kişisel asistanlık konusunu gündeme getiriyorlar.
""
22 Eylül 2023
Alper Tolga Akkuş, Altın Koza Festivali Koordinatörü İsmail Timuçin ile Altın Koza'yı, Türkiye'deki sinema sektörünü ve festivalin ilerideki hedefleri hakkında konuştu.
16 Mart 2023
Adana'da faaliyet gösteren Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Celal Karadoğan ile deprem bölgesindeki engellilere yönelik çalışmaları konuşuyoruz.
Fotoğraf: AA
15 Şubat 2023
Alper Tolga Akkuş ile Ekin Alankuş, deprem sırasında sakat olmayı, deprem nedeniyle sakat kalmayı ve deprem sonrasında yararlanılabilecek psikolojik yardımları konuştu.
25 Ocak 2023
Alper Tolga Akkuş ile İdil Seda Ak, sakatlığın tarihini Ortaçağ’dan 2000’li yılların başına kadar geçen süreyi odağa alarak konuşuyor.
16 Ocak 2023
Alper Tolga Akkuş ile İdil Seda Ak, sakatlığın tarihini Antik Çağ’dan Ortaçağ’a kadar geçen süreyi odağa alarak konuşuyor.
03 Ocak 2023
Alper Tolga Akkuş ile Bülent Küçükaslan, sakat hakları aktivizmi ve sakatlığın politikayla ilişkisi üzerine bir sohbet gerçekleştiriyor.
19 Aralık 2022
Alper Tolga Akkuş, Eat Your Catfish belgeselinin yönetmenleri Noah Amir Arjomand ve Senem Tüzen’le ABD, Nikaragua, İran ve Türkiye üzerinden sakatlığa bakış ve çözüm yollarına dair konuşuyor.
06 Aralık 2022
Alper Tolga Akkuş ile kültür kuramcısı ve sosyolog Ezgi Bakçay, Bernard Stiegler’in Teknik ve Zaman kitabı üzerinden İnsanın Yaratılışı mitosuna dair farklı bir okuma çabasına girişiyor.
28 Kasım 2022
Alper Tolga Akkuş, 56. yayın dönemi itibarıyla radyolarınıza konuk olacak Sakat Muhabbet’in bölüm içeriklerini dinleyicilerle paylaşıyor.
15 Kasım 2022
Ömer Madra ve Özdeş Özbay, Açık Radyo’nun 28. yaşgününde radyonun en sıkı takipçilerinden Alper Tolga Akkuş’u konuk ederek Akkuş’un Açık Radyo Günlüğü’nden radyoyla ilişkisine uzanan bir sohbet gerçekleştiriyor.