Burcu Şahin

-
Aa
+
a
a
a
İlhan Berk
23 Ağustos 2022
Ben Buradan Okuyorum’un bu bölümünde Marmara Üniversitesi’nden Mehlika Cingöz Damla ile posthümanizmi ve İlhan Berk şiirinde posthüman izleri konuştuk.
Sahafta kitaplar
14 Temmuz 2022
Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Yasemin Koç ile 1950 Kuşağı öykücülüğü üzerine konuştuk.
Nietzsche, Musil ve Atay
07 Haziran 2022
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Zeynep Talay Turner ile Nietzsche, Musil ve Atay’da öznenin çözünümünü konuştuk.
OyunBu sergisinden görünüm, 2022. Fotoğraf: Orhan Cem Çetin
02 Mayıs 2022

 

Dr. Christina Zenginoğlu ile Libra Yayınları’ndan çıkan “Yaşar Kemal ve Dido Sotiriyu’nun Romanlarında Toplumsal Bellek” kitabını konuştuk.

Huzursuz Bir Ruhun Panoraması kitap kapağı
15 Mart 2022

“Huzursuz Bir Ruhun Panoraması: Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun Edebiyat ve Düşünce Dünyası” kitabının derleyenlerinden Özge Dikmen ile Yakup Kadri’nin hikâyeciliğini ve hikâyelerindeki azınlıklar meselesini konuştuk.

engellilik ve cinsiyetlerle ilgili illüstrasyon
01 Mart 2022

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji doktora programından Sevcan Tiftik ile “Cumhuriyet Sonrası Türkçe Romanda Sakat Erkeklik Deneyimleri” üzerine konuştuk.

"Georges de la Tour" resmi
18 Ocak 2022

“Siyah Endişe: Bir Asır Sonu Anlatısı Olarak Halit Ziya Uşaklıgil Edebiyatı” kitabını derleyenlerden Murat Narcı ile beraber Servet-i Fünûn ve Halid Ziya’da ışığın hareketleri hakkında konuştuk.

FRANS VERBEECK'in A peasant wedding tablosu
08 Aralık 2021

Türk-Alman Üniversitesi öğretim görevlisi Nihan Abir ile Kitabevi Yayınlarından çıkan “Siniden Masaya Türk Romanında Sofra” kitabından hareketle Türkçe romanda yeme-içme kültürü üzerine konuştuk.