Müzik Tüneli: Justin Hayward dosyası

Müzik Tüneli
-
Aa
+
a
a
a

Açık Radyo'da 4 Mayıs 2023 akşamı saat 21:00-22:00 arası Müzik Tüneli’nde, Moody Blues grubunun solisti bestecisi ve gitaristi Justin Hayward'ın solo çalışmalarından seçmelere kulak vereceğiz.

David Justin Hayward, 4 Ekim 1946 doğumlu bir İngiliz müzisyen ve rock grubu Moody Blues'un solisti, söz yazarı ve gitaristidir.  Hayward, 1967-1974 döneminde grubun gitaristi, vokalisti ve grup için birçok uluslararası hit single'ın en üretken söz yazarı ve bestecisi oldu.

Hayward, Moody Blues için "Nights in white satin", "Tuesday afternoon", "Voices in the sky", "Never comes the day", "Question", "The Story in your eyes"  adlı şarkıları yazdı. Ardından solo kariyerine odaklandı. İlk olarak gene Moody Blues grubunun basçısı ve solisti John Lodge ile işbirliği yaptığı Moody Blues dışındaki ilk solo albümü Blue Jays, 1975'te Birleşik Krallık'ta ilk beşe ulaştı. 

10cc grubu ile kaydedilen single "Blue Guitar", 1975'te Birleşik Krallık'ta ilk ona girdi ve Jeff Wayne'in The War of the Worlds albümünde yer alan  "Forever Autumn" adlı şarkı da 1978 kaydı da İngiltere'de ilk beşe ulaştı. 2018'de Hayward, Moody Blues üyesi olarak Rock and Roll Hall of Fame'e alındı ve 2022'de müzik endüstrisine hizmetlerinden dolayı Britanya İmparatorluğu'nun  Order of the British Empire (Britanya İmparatorluğu Nişanı) ünvanını aldı. 

mt

Sanatçının BlueJays,Song Writer, Moving Mountains, Spirits Of The Western Sky , War Of The Worlds ve Live With Mario Farangoulis albümlerinden bir derleme yaptık.

Keyifle dinlemenizi dileriz.

Müzik tüneli programının geçmiş yayınlarını dinlemek isteyen dinleyicilerimiz isteklerini bize ([email protected]) adresine Sezai Başar dikkatine bir e-mail mesajı göndererek bildirmeleri durumunda geçmiş programlarımızın yüklü olduğu drive'a erişim verilecektir.

Şarkıcı / YorumcuParça AdıAlbüm AdıSüre
Justin Hayward This Morning Blue Jays 05:55
Justin Hayward Remember Me My Friend Blue Jays 05:27
Justin Hayward One Lonely Room Song Writer 05:17
Justin Hayward Nostradamus Song Writer 06:31
Justin Hayward Stage Door Stage Door 05:09
Justin Hayward The Lights Are Low Moving Mountains 04:42
Justin Hayward The Western Sky Spirits Of The Western Sky 06:54
Justin Hayward Forever Autumn War Of The Worlds 04:28
Justin Hayward & Mario Farangoulis Nights In White Satin Nights In White Satin 06:00